FAQ

P y t a n i a  i  o d p o w i e d z i

Czy, aby zapisać się do Toastmasters, muszę być doświadczonym mówcą?

Wręcz przeciwnie. Toastmasters jest miejscem, w którym dopiero uczymy się wychodzić na scenę i przemawiać.

DSC_07922222 DSC_0460 DSC_0611

Czy uczestnictwo w spotkaniach klubu Toastmasters jest płatne?

Nie, jeśli jesteś gościem. Jako gość możesz uczestniczyć w spotkaniach trzy razy. To pozwala na lepsze ich zrozumienie i podjęcie świadomej decyzji, czy chcesz występować na naszej scenie. Jeśli po trzecim warsztacie uznasz, że warto, to opłata członkowska wynosi 200 zł (na pół roku zajęć) + jednorazowy koszt 95 zł za dostęp do platformy z materiałami szkoleniowymi. Szczegóły na: http://toastmasters.wroclaw.pl/zasady-czlonkostwa/

DSC_0205 DSC_0007 DSC_0142

Jak często są spotkania?

Spotkamy się w każdy czwartek między 18:00 a 20:00 na Uniwersytecie Wrocławskim.

UWAGA! ze względu na zagrożenie epidemiologiczne spotkania odbywają się on-line.

Szczegóły oraz link do wydarzenia na stronie: https://www.facebook.com/WrocloveToastmasters/events

DSC_0136Photoshop DSC_0213 DSC_0192

Czy mogę liczyć na czyjąś pomoc w klubie?

Tak, możesz liczyć na pomoc członków Zarządu, pozostałych członków klubu, a w stawianiu pierwszych kroków na scenie pomoże Ci Mentor. Mentor to doświadczony klubowicz, który pomaga początkującym, wyjaśnia zasady obowiązujące w klubie, wspiera w przygotowywaniu pierwszych mów oraz kreowaniu indywidualnej ścieżki liderskiej. Mentor zostanie Ci przydzielony przez Koordynatora Mentorów.

DSC_0988 DSC_0082 DSC_0130

Czy co tydzień muszę występować na scenie?

Sam narzucasz sobie tempo wychodzenia na scenę. Są osoby, które robią to na każdym spotkaniu, jak i osoby, które przemawiają o wiele rzadziej. W Toastmasters tylko od Ciebie zależy, jak szybko się rozwijasz.

DSC_0857 DSC_0844 DSC_0854

Czy muszę przychodzić na każde spotkanie klubu?

Nie, nie jest to obowiązkowe, chociaż każde spotkanie to okazja do tego, by dowiedzieć się czegoś nowego i ciekawego. To właśnie poprzez cotygodniowe aktywne uczestnictwo w spotkaniach uczymy się przemawiać.

IMG_0851 DSC_0230 IMG_0940

Gdzie odbywają się spotkania?

Spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 18:00 na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego (ul. Uniwersytecka 22-26, budynek A, Wrocław) w sali 218. II Piętro. UWAGA! ze względu na zagrożenie epidemiologiczne spotkania odbywają się on-line. Szczegóły oraz link do wydarzenia na stronie: https://www.facebook.com/WrocloveToastmasters/events

DSC_0079 DSC_0063 IMG_0882

Czy można, będąc członkiem jednego kluby, uczestniczyć w spotkaniach innych klubów? Jeśli tak, to czy należy również opłacić członkostwo w pozostałych klubach, w których chciałbym uczestniczyć?

We Wrocławiu jest aż 8 różnych klubów Toastmasters. Opłacając składkę w jednym, wybranym przez siebie klubie, możesz bezpłatnie uczestniczyć w spotkaniach pozostałych klubów.

DSC_0062 DSC_0072 DSC_0056

Czy jest jakaś bariera wiekowa przystąpienia do klubu?

Żeby przystąpić do naszego klubu, musisz mieć ukończone 18 lat.

DSC_0044 DSC_0033 DSC_0032

Co jeśli jadę na spotkanie i z powodów ode mnie niezależnych nie mogę dotrzeć na czas. Czy mogę wtedy wejść w trakcie spotkania?

Tak, zapraszamy.

DSC_0023 DSC_0013 DSC_0863

Czy mogę reklamować usługi, które świadczę w ramach prowadzonej działalności gospodarczej ze sceny, żeby pozyskać nowych klientów?

W Toastmasters przede wszystkim uczymy się przemawiać. Unikamy promowania własnych firm. Jeśli szukasz klientów, to po spotkaniu zawsze organizujemy after party. To doskonały moment, żeby opowiedzieć o sobie co nieco więcej.

DSC_0037 DSC_0254 DSC_0273

Czy klub to tylko spotkania w czwartki, czy są jeszcze inne wydarzenia?

Poza czwartkowymi spotkaniami cyklicznie organizujemy dla członków konkursy mów inspiracyjnych, humorystycznych i improwizowanych, wyjeżdżamy na konferencje dla Toastmasterów i uczestniczymy w spotkaniach innych klubów Toastmasters we Wrocławiu oraz w całej Polsce.

 

Zapisz się na nasz newsletter!
 Wyrażam zgodę na otrzymywanie od WrocLove Toastmasters PL Newslettera z informacjami związanymi z działalnością klubu i zamieszczonymi w jego ramach informacjami handlowymi.